חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

השקעות מתקדמות – למקסם את פוטנציאל ההשקעה

השקעות מתקדמות – למקסם את פוטנציאל ההשקעה

השקעות מתקדמות הוא תחום חדש יחסית בעולם ההשקעות ומטרתו לפתוח אפיקי השקעה חדשים מחוץ לשוק המניות והאג"ח, שנחשב למעשה למדורת השבט הכמעט יחידה שפתוחה בפני הציבור הרחב. יחד עם זאת, תחום זה, שעדיין מציע אפשרויות מצומצמות למדי, לא נועד להחליף את שוק ניירות הערך המסורתי, אלא דווקא להשלים אותו ככלי אפקטיבי לפיזור סיכונים ומקסום פוטנציאל ההשקעה. מהי בדיוק השקעה מתקדמת ואיך תוכלו להיעזר בה לטובת מזעור הסיכון ומקסום הרווח של תיק ההשקעות שלכם? על כך תוכלו לקרוא בשורות הבאות.

השקעה מתקדמת – מהי?

את שוק ההון ניתן לחלק לשוק המניות והאג"ח, סביבו מתרכזת מרבית פעילות ההשקעות של הציבור הרחב מחד ומאידך, שוקי השקעה רבים נוספים שבאופן מסורתי פתוחים בעיקר בפני משקיעים מוסדיים וכשירים. השקעה מתקדמת היא השקעה באפיקים שנמצאים מחוץ לשוק המניות והאג"ח המסורתי אך פתוחים גם בפני הציבור הרחב ובכלל זה:

אפיקי השקעה מסורתיים הנפתחים בהדרגה בפני כל אדם

המדובר באפיקי השקעה שלאורך שנים ארוכות תפקדו כמועדון סגור למשקיעים מוסדיים וכשירים בלבד ובשנים האחרונות הולכים ונפתחים גם בפני הציבור הרחב. דוגמא קלאסית לאפיקים אלה היא זו של שוק ההשקעות בנדל"ן שבשנים האחרונות הפך לאטרקציה פיננסית בשדרות הציבור הרחב לאחר עשורים שלמים בהם היה סגור למשקיעים מוסדיים ומשקיעים כשירים בלבד. 

אפיקי השקעה חדשים

המדובר באפיקי השקעה חדשים לחלוטין, המבוססים על פיתוחים טכנולוגיים, מסחריים ועסקיים חדשניים. בין אלו אפשר לציין למשל את האפיק של הלוואות חוץ בנקאיות Peer-to-Peer (P2P – אדם לאדם), תחום שהולך ותופס תאוצה, כרגע בעיקר בארה"ב.

איך מבצעים השקעה מתקדמת ואיך זה קשור לחוק המספרים הגדולים?

חוק המספרים הגדולים הוא חוק קריטי בעולם ההשקעות. משמעותו היא שככל שהמדגם גדול יותר, כך השפעתו של כל גורם בודד במדגם היא זניחה יותר. המדגם יושפע תמיד מהממוצע ולא מהגורם הבודד. בשוק המניות חוק זה בא לידי ביטוי בעצם ניהול מסחר המוני בין מיליוני משקיעים בציבור הרחב סביב מניות של אלפי חברות ציבוריות בע מ, כשלאף שחקן בשוק אין את היכולת להשפיע בעצמו על מהלך השוק.

ואיך זה קשור לעולם של השקעות מתקדמות? ובכן, השקעה מתקדמת היא השקעה שאתם רוצים לבצע אך ורק במסגרת קרנות ייעודיות ולא באופן עצמאי. לשם המחשה, אם תרצו להשקיע בשוק ההלוואות P2P תוכלו להעניק בעצמכם הלוואה לאדם זר, אך בכך תחילו על עצמכם סיכון עצום במקרה של חדלות פירעון. בהשקעה דרך קרן P2P, המנהלת מאות ואלפי הלוואות במקביל, הרגישות שלכם למקרים בודדים של חדלות פירעון כמעט ולא קיימת. 

מהו הערך המוסף של השקעות מתקדמות?

אם אתם מחפשים הצדקה לנתב את כספי ההשקעה שלכם לטובת השקעות מתקדמות הנה שתי הצדקות חשובות, שיושבות בבסיס הרציונל להתפתחות תחום השקעות זה:

בואו לגלות איך משקיעי הפמילי אופיס מנהלים את כספיהם

פיזור הסיכון

פיזור סיכון היא פרקטיקה חשובה ומרכזית בבניית תיק השקעות, אך מוגבלת מאוד על ידי מרחב הסיכון הנתון. כך למשל, משקיע שמפזר את השקעותיו בין חמש מניות במדד הבנקים הישראלי בלבד יהיה חשוף לסיכון גבוה יותר ממשקיע המפזר את השקעותיו בין חמש מניות מענפים כלכליים שונים בבורסה הישראלית וזה בתורו יהיה חשוף לסיכון גבוה יותר מאדם המפזר את השקעותיו בין חמישה סוגים של נכסים, מניות ואג"ח בשווקים שונים ובגאוגרפיות שונות. השקעה מתקדמת מאפשרת למשקיע להרחיב את מרחב הפיזור העומד בפניו ולפזר את הסיכון לשווקים גאוגרפיים חדשים, ענפים כלכליים חדשים ומודלים עסקיים ופיננסיים חדשים ושונים מחוץ לשוק המניות והאג"ח.

מקסום פוטנציאל השקעה

על אף שלמשקיע עצמו יש את היכולת למקסם את הפוטנציאל של השקעותיו, פוטנציאל זה יהיה מוגבל תמיד על ידי פוטנציאל השוק בו מבוצעות ההשקעות. כאשר השוק המקומי מתאפיין בסביבת ריבית אפס, בבורסה אדומה או סטגנטית או במשק עם צמיחה אפסית, פוטנציאל ההשקעה בשוק זה נותר נמוך גם עבור המשקיע היצירתי והמקצועי ביותר. השקעות מתקדמות מאפשרות למשקיע להרחיב את מרחב ההשקעות העומד בפניו לשווקים, סוגי נכסים ומוצרים פיננסיים חדשים בעלי פוטנציאל גבוה יותר ובכך, למקסם את פוטנציאל השקעותיו בתיק האישי.

גם ובעיקר בתחום המתפתח של השקעות מתקדמות אין תחליף למתכנן פיננסי אישי ומקצועי. צוות המומחים הפיננסיים שלנו ישמח לספר לכם על הזדמנויות מעניינות לביצוע השקעה מתקדמת בתחומים שונים ולסייע לכם בניתוב השקעותיכם למרחבי השקעה חדשים, בהם תוכלו למתן את רמת הסיכון בתיק ולמקסם את פוטנציאל השקעותיכם.

בואו לגלות איך משקיעי הפמילי אופיס מנהלים את כספיהם

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותכם

שנה כלכלית סוערת? פוליסת החיסכון עם תשואות עודפות (22.06% בשנה) גם מול סביבה כלכלית מעורפלת
חיסכון עם תשואה גבוהה – לבחור את חברת ההשקעות הנכונה
השוואת תשואות קרנות פנסיה – איך להשוות ביניהן?

בואו לגלות איך משקיעי הפמילי אופיס מנהלים את כספיהם

הירשמו לניוזלטר שלנו!

ניתן להתחיל בדיקת התאמת להשקעה בפוליסת חיסכון על ידי בחירת הסכום הפנוי שיש לך להשקעה