חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שנה כלכלית סוערת? פוליסת החיסכון עם תשואות עודפות (22.06% בשנה) גם מול סביבה כלכלית מעורפלת

שנה כלכלית סוערת? פוליסת החיסכון עם תשואות עודפות (22.06% בשנה) גם מול סביבה כלכלית מעורפלת

שרשרת האירועים והאתגרים בכלכלה הגלובלית לא מונעים מהמנהלים המובילים בעולם, שכבר צלחו נקודות משבר ורגעי שפל, להניב תשואות גבוהות ולייצר ערך לחוסכים גם בסביבה סוערת. פוליסת החיסכון של הפניקס BlackRock, המנוהלת על-ידי צוות המנהלים של ענקית ניהול הנכסים, ממשיכה להציג ביצועים עודפים עם תשואה שחצתה מתחילת השנה את רף ה-20% במסלול "מניות חו"ל", נכון לאוקטובר 2023.

זו הייתה שנה הפכפכה, תזזיתית ובעיקר בלתי-צפויה. לחצים אינפלציוניים, העלאות ריבית וזעזועים גיאופוליטיים היו רק קומץ מתוך אוסף האתגרים שניצבו בפני הכלכלה הגלובלית. אלא שדווקא במהלך תקופות אלה, מורכבות ככל שיהיו, נמדדים מנהלי ההשקעות השונים באשר ליכולתם לנווט בסביבת אי-ודאות, להתמודד עם התנודתיות העמוקה בשווקים ולהניב תשואה גם מול אתגרי התקופה.

מי שהצליחה לעשות זאת גם במהלך שנה כלכלית סוערת ולהציג ביצועים עודפים ביחס למרבית ממדדי הייחוס (בנצ'מרק) היא פוליסת החיסכון של הפניקס BlackRock, פרי שיתוף הפעולה שנרקם בין קבוצת הביטוח והפיננסים הגדולה בישראל ומנהלת הנכסים הגדולה בעולם, שהציבה רף ביצועים גבוה במסלול 'מניות חו"ל' עם תשואה דו-ספרתית של 20.85% (נכון לאוקטובר 2023).  

גישה ישירה למנהלי ההשקעות מהשורה הראשונה בעולם

עד לאחרונה צוות מנהלי ההשקעות ב-BlackRock היו רחוקים מאוד מהישג ידם של חוסכים ומשקיעים ישראלים וזו נחשבה לנחלתם הבלעדית של גופים מוסדיים ומשקיעים עתירי הון, נוכח חסמי כניסה קשיחים ורף השקעה גבוה במיוחד. שיתוף הפעולה הייחודי שנרקם בין הפניקס ו-BlackRock, סלל את הדרך של ציבור החוסכים בישראל לאיכות ניהול השקעות מהשורה הראשונה בעולם, זאת במקביל להורדה משמעותית של רף ההשקעה המינימלי של פוליסת חיסכון בניהול BlackRock לכמה עשרות אלפי שקלים בלבד, שפתחה את השערים גם לחוסכים מהשורה.

במסגרת פוליסת החיסכון מציעות הפניקס ו-BlackRock שלושה מסלולי השקעה ראשיים: 'הפניקס BlackRock מניות חו"ל', 'הפניקס BlackRock כללי' (תמהיל המשלב חשיפה לאגרות חוב וניירות ערך) ו-'הפניקס BlackRock אג"ח', שהושק לאחרונה ברקע ההצלחה שנרשמה בשיתוף הפעולה בין הגופים ונוכח העובדה כי שוק אגרות חוב חזר לקדמת הבמה, בחסות עליית הריבית, והפך לאלטרנטיבה מעניינת במיוחד המגלמת פוטנציאל להניב תשואה גבוהה בפרופיל סיכון נמוך.

לנווט בבטחה גם בסביבה כלכלית מורכבת

בכל המסלולים המוצעים, ניהול ההשקעות מתבצע באופן אקטיבי על-ידי צוות המנהלים הבכירים ב- Global Allocation Investment של BlackRock, שבחרה הפניקס לאחר שבחנה את היסטוריית הביצועים שהשיאו המנהלים לאורך שנים. מנהלי ההשקעות מיישמים במסגרת מסלולי הפוליסה השונים את אסטרטגיית ההשקעה שהוכיחה את יעילותה, פעם אחר פעם, גם בעיצומן של תקופות משבר. נוסף על כך, מנהלי ההשקעות נהנים מסינרגיה עם מחלקות האנליזה והמחקר של BlackRock, בנוסף לשימוש במערכת ניהול הסיכונים 'אלדין' (Aladdin), פרי פיתוחה של בלאקרוק, הנחשבת לפלטפורמה מהמתקדמות בעולם שמסייעת בזמן אמת למקסם את תהליך קבלת ההחלטות ההשקעה.

השימוש בפלטפורמות ומאגר כלים חדשני מאפשר למנהלי ההשקעות לנווט בבטחה בסביבה כלכלית מורכבת ולבצע ניהול מושכל ואקטיבי של מערך הסיכונים, תוך יצירת מנגנוני איזון והגנה שנועדו להפחית את סף אי-וודאות בשווקי ההון ולהגיב בתבונה לכל מצבי השוק.

אלו גם יחד מביאים לציבור החוסכים בישראל סטנדרט ניהול בינלאומי של BlackRock, המנהלת נכסים בהיקף של למעלה מ-9 טריליון דולר ומחזיקה ברשת קשרים ענפה וחובקת עולם, המייצרת למנהליה גישה ישירה למגוון רחב של נכסי השקעה לטובת איתור הזדמנויות השקעה ובניית תמהיל השקעות מפוזר, עשיר ודינאמי.  

ניתן להתחיל בדיקת התאמת להשקעה בפוליסת חיסכון על ידי בחירת הסכום הפנוי שיש לך להשקעה:

זה לא רק לחסוך בפוליסת חיסכון, זה בעיקר עם מי

פוליסת חיסכון מתפקדת כאפיק חיסכון והשקעה אקטיבי, ללא מרכיב ביטוחי, המוצע רק על-ידי חברות הביטוח. החוסכים בפוליסה נהנים מהטבות ויתרונות משמעותיים, בין היתר, נזילות שוטפת ומלאה, גמישות ביחס לטווח ההשקעה, מגוון מסלולי השקעה בפרופיל סיכון משתנה, לצד האפשרות לדלג בניהם בכל זמן וללא עלות, מנגנון מס רווחי הון ריאלי (מתייחס למרכיב הרווח בניכוי אינפלציה), המיושם רק בעת פדיון הכספים, אלמנט המייצר אפקט 'ריבית דה-ריבית' ומרחיב את פוטנציאל הרווח בשורה התחתונה.

הכספים בפוליסת החיסכון של הפניקס BlackRock מושקעים ומנוהלים על-ידי מומחי ההשקעות של BlackRock, זאת בהתאם למדיניות ההשקעה שנקבעה בכל מסלול. בעניין זה ראוי לציין כי הבחירה בזהות גוף המנהל היא בעלת משקל כבד ביצירת ערך ותשואה לחוסכים, בייחוד בתקופה מורכבת ואפופת אי-ודאות. למעשה, הישענות על צוות מנהלי השקעות המקצועיים של BlackRock מבטיחה כי המשקיעים בפוליסה ייהנו מאלוקציה נבונה התואמת את הסביבה הכלכלית, זאת תוך יצירת תמהיל רב-גוני, המייצר פיזור סקטוריאלי וגלובלי רחב.

בעניין זה מדגיש עומר קרונזון, מפקח ומתכנן פיננסי בכיר בקבוצת 'נטו תכנון פיננסי': "התזזיתיות בשווקים הפיננסיים בתקופה האחרונה מעצימה את החשיבות בבחירת מנהלי השקעות מנוסים ומיומנים, עם ראייה גלובלית וגישה לשווקים זרים, אלמנט שמאפשר תמהיל נכסים עשיר, פיזור סיכונים אפקטיבי וניצול הזדמנויות תאומות תקופה. פוליסת החיסכון של הפניקס BlackRock, מהדומיננטיות בשוק, ללא ספק נמנית בין הפתרונות האופטימליים לכך".

בשורה התחתונה, פוליסת חיסכון מתפקדת כאפיק חיסכון במקביל להיותה כמכשיר השקעה אקטיבי בשוק ההון, הנועד לכל מטרה וטווח זמן, תוך גמישות ומרחב תמרון כמעט נטול מגבלות. שילוב היתרונות של הפוליסה עם איכויות ניהול מהטובות בעולם מייצרת הלימה עם הצורך והאינטרס של החוסכים ביצירת מקור השקעה וחיסכון המפגין פוטנציאל לשגשג ולייצר ערך גם בתנאי שוק משתנים.

לפרטים נוספים על מסלולי ההשקעה ותנאי ההצטרפות לפוליסה של הפניקס BlackRock

האמור לעיל מובא לידע כללי, אינו מהווה ייעוץ ו/או המלצה מכל סוג שהוא ואינו מהווה תחליף לייעוץ כאמור ע"י בעל רישיון כדין. מעבר בין מסלולי ההשקעה בפוליסת ההשקעה פרט בניהול הפניקס חברה לביטוח בע"מ כפוף לנהלי הפניקס ביחס לתנאים החלים בכל מסלול השקעה. BlackRock אינה מנהלת, תומכת, נותנת חסות, מציגה מצגים או התחייבויות כלשהן לגבי כדאיות ההשקעה במסלולי השקעה "הפניקס BlackRock" המנוהלים ומסופקים לך על ידי הפניקס. ל-BlackRock  אין התחייבויות, חובות, אחריות כלפי עמיתים, מבוטחים או משקיעים של הפניקס. אין באמור לעיל התחייבות להשגת תשואה BlackRock .הוא סימן מסחרי רשום של BlackRock Inc  ושל החברות הקשורות אליה ונעשה בו שימוש ברישיון. אין במידע על הדירוג והתשואות שהושגו בעבר בכדי להצביע על הדירוג והתשואות שתושגנה בעתיד או התחייבות לתשואה כלשהי. התשואה הינה נומינליות ברוטו לפני ניכוי דמי ניהול ומתייחסת לתקופה: 11.22-10.23. הנתונים נדלו מ'הביטוח נט'.

 

לקבלת מידע ושיחת ייעוץ עם איש מקצוע - השאירו פרטים כאן:

לקבלת מידע ושיחת ייעוץ עם איש מקצוע - השאירו פרטים כאן:

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותכם

איך לבצע תיקון 190 כספי פיצויים?
חיסכון עם תשואה גבוהה – לבחור את חברת ההשקעות הנכונה
השוואת תשואות קרנות פנסיה – איך להשוות ביניהן?

הירשמו לניוזלטר שלנו!

ניתן להתחיל בדיקת התאמת להשקעה בפוליסת חיסכון על ידי בחירת הסכום הפנוי שיש לך להשקעה

הצטרפו לפוליסת החיסכון המתברגת בצמרת התשואות עם 21.64% בשנה

*נכון ל-12 חודשים הנכונים (אפריל 2024)